दशैं नजिकिदै गर्दा बजारहरु सेल अफरले तात्यो

स्वर्णिम खबर
२५ आश्विन २०७७, आईतवार १७:३२

५ असोज, काठमाडौं । दशैं नजिकिदै गर्दा काठमाडौं उपत्यका भित्रका मूख्य बजारहरु सेल अफरले तातेको छ । खासगरी लत्ताकपडा, जुत्ता लगायतका फेन्सी पसलहरुमा सेल अफर र विभिन्न छुटहरुका अफर टासिएका ब्यानरहरु प्रसस्तै देखिन्छ । व्यापारीहरुले १० देखि ६० प्रतिशत सम्म छुट दिई सेल अफर ल्याएका छन् । लामो समय कोभिड १९ रोकथामका लागि लागू भएको लकडाउनका कारण व्यापार गर्न नपाएको र पुरानो समान स्टक रहने स्थिति आएपछि स्टक क्लियरेन्सका लागि पनि अधिकांश व्यापारीहरुले सेल अफर ल्याएको बताएका छन् । लकडाउनमा व्यापार गर्न नपाएपनि घरभाडा लगायतको दायित्व व्यहोर्नुपरेको अवस्थामा आफुसँग भएको स्टक सामानको क्लियरेन्स गरी आर्थिक जोहो गर्ने रणनीतिमा व्यापारीहरु छन । यस्तो अवस्थामा आफुले खरिद गरेको मूल्य भन्दा पनि कम मूल्यमा सामान विक्री गर्न बाध्य भएको व्यापारीहरु बताउँछन् । पसलमा रहेको पुरानो समान सकेर नयाँ समान ल्याउनका लागि पनि सेल अफर मार्फत विक्री गर्ने रणनीति अपनाइएको व्यापारीहरुको भनाई छ ।
उपभोक्ता कर्मीहरु भने दशैं तिहार र छठ पर्वलाई लक्षित गरी ल्याइएको सेल अफरको बाजरलाई नियमन गर्नुपर्ने बताउँछन् । खासगरी सेल अफरमा विक्री गर्न लागिएका समानहरुको वास्तविक गुणस्तर र मूल्यको जानकारी पर्याप्त नहुने र उपभोक्ताले ढुक्क भएर खरिद गर्न पाउने अवस्था नरहेकोले नियमनको आवस्यकता रहेको उपभोक्ताकर्मी माधव तिमिल्सिनाले बताउनुभयो ।
दशैं, तिहार र छठमा नयाँ कपडा, घरायसी सामग्रीहरु किन्ने ग्राहकहरु धेरै हुन्छन् । सेल अफर मार्फत ग्राहक तान्नको लागि पनि व्यापारीहरुले विभिन्न रणनीति सहितको अफर ल्याएका हुन्छन् । सेल बजारमा सस्तोमा समान पाउने भएपनि त्यसको गुणस्तरको विषयमा भने खुलाइएको हुँदैन । यसबाट उपभोक्ताले सही समान पाउन सक्छन सक्दैनन भन्ने ज्ञारेन्टी नभएको उपभोक्ताकर्मीहरु बताउँछन् ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*